RSS

Hässleholm

Resultat SNK Södra Hässleholm 190609
Reservation för ändringar
BEST IN SHOW
Domare: Sussie Kryhl
1. SEUCH Cle Bas Wild Card uppfödare & ägare: Monika Åkesson BIS1
2. SEUCH Cayzencles Exotic Electra ägare: Kerstin Persson & Sten-Åke Wetterlöf
3.Topbears Prince Moltas Of Sifi ägare: Viola Eriksson
4. Nyvångens Cashmere Love ägare: Ylva Åkesson & Jan Blom
Domare: Sölvi Schjelderup Norge
BÄSTA VALP
1, Trollnuffens Black Princess ägare: Jenny & Roger Nilsson Bästa valp
2. Babe In The Woods Chariboo ägare: Kerstin Persson
3. Cle Bas Zum Zum ägare: Monika Åkesson
4. Chiqui Bears Mc Morris ägare: Ulf Rosenquist
SYSKONKLASS valpar
1 HP Cle Bas ZumZum/ZanZara/Zummerzone
BÄSTA HANE
1. CERT BIR Topbears Prince Moltas Of Sifi ägare: Viola Eriksson
2. SEUCH Cle Bas Wild Card uppfödare & ägare: Monika Åkesson
3. R-CERT Cle Bas Ymer ägare: Karolina von Eggers
4. Cle Bas XL ägare: Ann-Kristin Sandström Inga övriga CK
BÄSTA TIK
1. CERT BIM Topbears Prinsesse Molly Of Sifi ägare: Viola Eriksson BIR o BIM
2. SEUCH Proud Mary ägare: Monika Åkesson
3. R-CERT Nyvångens Cashmere Love ägare: Ylva Åkesson & Jan Blom
4. Topbears Dolly Do Of Jacksi ägare: Viola Eriksson
Övriga CK:
Cayzencles Exotic Electra
Cle Bas Roxette
BÄSTA VETERAN
1. SEUCH Proud Mary ägare: Monika Åkesson Bästa veteran
AVELSKLASS
1. HP Cannonbears Sing Hallo Viola avelsgrupp
2. HP Cle Bas Roxette
3. HP Cayzencles Duke Of Love 4. HP Neverines Lallabe Sunrise
UPPFÖDARGRUPP
1. HP Kennel Cle BasMonika uppfödargrupp
2. HP Kennel Topbears
3. HP Kennel Cayzencles
4. HP Kennel Gigalalines
SYSKONKLASS vuxna
1. HP Cle Bas Wild Flower/Wild Card/ Wild Hanock
2. HP Cayzencles Excellent Emille/ Expensive Edison/ Emotional Evita
3. HP Cle Bas Xanadou/Xelia/XL
VAGNSKLASS
  1. Mats Bergström med Honken och Izze
  2. Anki Tomej med Mille och Faxe
    Bästa bruna Jarramas HP

    Bästa bruna

    Bästa vitsvarta Gigalalines HP

    Bästa vit/svarta

Stort grattis till er alla! ☺

 

Annonser
 

Kommentarer inaktiverade.

 
%d bloggare gillar detta: